Khanagen - Khamira Name Generator

Pierwsza litera/sylaba:
Liczba sylab:
Minimalna
Maksymalna
Ostatnia litera/sylaba:

Samogłoski:

A E I
O U Y

Spółgłoski:

B C D
F G H
J K L
M N P
Q R S
T V W
X Y Z

Dwuznaki:

SH CH KH
ST RR LL
SS PH TH
MM TT TS
Alahi
(a-la-hi)

Riru
(rir-u)

Mokash
(mo-kash)

Thoiho
(tho-ih-o)Czym jest Khanagen?

Khanagen jest programem, który z podanych mu liter generuje nazwy, które z powodzeniem można używać jako imiona lub nazwiska postaci w grach, opowiadaniach bądź powieściach Fantasy. Jego nazwa pochodzi od kilku pierwszych liter słów Khamira Name Generator.
Jest on swojego rodzaju hołdem - imię Khamira zostało stworzone przez program komputerowy.

Jak używać generatora?

Głównym elementem generatora jest przycisk [Twórz]. Wystarcza on w zupełności, kiedy ktoś nie ma ochoty bawić się we własną konfigurację.
Gdyby jednak ktoś chciał uzyskać bardziej sprecyzowane wyniki ma do dyspozycji wiele elementów:
Spis liter: po prawej stronie znajduje się podzielona na kategorie tabela z literami. Zaznaczając bądź odznaczając wybrane pola możemy decydować, z których liter mają być generowane imiona, a które znaki generator ma pomijać.
Liczba sylab: na górze generatora po środku znajduje się opcja pozwalająca na wybranie ilości sylab generowanego imienia. Przy jej pomocy można wybrać minimalną oraz maksymalną ich liczbę, a program stworzy imiona mające ilość sylab z podanego zakresu.
Pierwsza litera: opcja ustawiona domyślnie na losowość pozwala na wybór pierwszej litery generowanego imienia. Jeśli jest nam to obojętne, wystarczy zostawić domyślny wybór. W innym przypadku do wyboru są 2 opcje: kiedy wpisana przez nas litera/sylaba kończy się samogłoską, lub też kiedy kończy się spółgłoską. Oba wybory różnią się jedynie występowaniem po nich samogłoski lub spółgłoski i mają na celu ograniczenie występowania trudnych do wymówienia zbitek liter.
Ostatnia litera: Opcja niemal identyczna jak ta wyżej, jednak odnosząca się do ostatniej litery/sylaby.

Wskazówki i porady